Křeslo Hotel od Calia Italia,

původnímu gangsterovi je 25 let!

Od roku 1997 je křeslo Hotel tím nejkopírovanějším ve světě. Nyní slaví tvorba designérů Grazia Lionetti a Saverio Calia 25 let a my to slavíme s novými verzemi v Americe. Zde to všechno začalo a my pokračujeme znovuzískáním designu jednoho z nejikoničtějších křesel značky Calia Italia.

Je tomu již dvacet pět let, kdy bylo křeslo Hotel  poprvé představeno během veletrhu High Point Market v Severní Karolíně. High Point Market je největší veletrh nábytku a designu na světě, s výstavní plochou více než 180 budov a místem setkání pro více než 2000 vystavovatelů z celé planety.

V roce 1998 bylo křeslo Hotel úspěšné. Jeho design s jemnými, elegantními liniemi upoutal pozornost veřejnosti a stal se hvězdou celé kolekce. Hotelové křeslo, publikované ve stejném roce v FURNITURE TODAY, jednom z nejslavnějších amerických týdeníků věnovaných americkému nábytkářskému průmyslu, se stalo nejkopírovanějším modelem na světě. Hotelové křeslo skutečně najdete v každé čtvrti s čalouněným nábytkem, buď jako duplikát původního designu, nebo jako novou interpretaci.

Dnes je výtisk tohoto časopisu důkazem pravosti designu produktu Calia Italia a je to něco, na co jsme hrdí, protože úspěch „Hotelu“ popisuje naši společnost. Vypráví o našich hodnotách, našem příběhu a naší identitě.

„Tím, že jsme od počátku investovali do designu, inovací a posílení lidského kapitálu, přispěli jsme tak k rozvoji naší firemní kultury, vyzdvihli prvky identity naší značky a učinili společnost úspěšnou a rozpoznatelnou na trhu,“ vysvětluje Saverio Calia, Generální ředitel marketingu a rozvoje ve společnosti Calia Italia. „Je pro nás zdrojem hrdosti, protože jej navrhla velmi mladá designérka Grazia Lionetti, která je dodnes aktivní v našem výzkumném centru.“

Ve skutečnosti se křeslo Hotel vyrábí nepřetržitě dodnes a je distribuováno ve více než 80 zemích světa. Dnes, po 25 letech, během výstavy High Point Market 2023, ji znovu publikujeme ve stejném časopise a vracíme ji tam, kde to všechno začalo.


Na oslavu historie našeho křesla představujeme nové verze

Lenoška s asymetrickými područkami, třímístnou pohovku a vysoce originální oválnou podnožku. Tento kompletní a všestranný projekt bude opět vyjadřovat styl a design Calia Italia s velkým charakterem – nyní rozpoznatelným po celém světě.
Se svými typickými liniemi a tvary ve stylu Art Deco se toto křeslo vyznačuje dřevěnou základnou a zaoblenými, všeobjímajícími tvary, díky nimž je design křesla nadčasový a jedinečně pohodlný. Dodává se v kůži/látce.

1997, Původní gangster HOTEL
Nové verze 2023 HOTEL

Lenoška s asymetrickými područkami, třímístná pohovka a vysoce originální oválná podnožka.

KOLEKCE

SIMBLAWebsite Builder