Jak mohu čistit tkaniny odolné vůči skvrnám?

Čištění tkanin by mělo být vždy prováděno v souladu s pracím štítkem na každém výrobku. První věc, kterou musíte udělat, je vysát znečištěnou část, abyste odstranili veškerý prach, který mohl proniknout do látky. Pokud se potýkáte s více odolnými skvrnami, použijte k odstranění nečistot kartáč na prádlo. Posledním krokem je vyprání látky roztokem vlažné vody s malým množstvím hydrogenuhličitanu. Jakmile tuto směs připravíte, vezměte si bílý savý papír, navlhčete jej a poté otřete skvrny, které chcete odstranit. Tento postup opakujte 2-3krát, přičemž dávejte pozor, abyste místo nikdy nenechali mokré. Na závěr odstraňte nečistoty pomocí suchého savého papíru a ujistěte se, že díl nezůstal vlhký.

Jaké jsou vlastnosti vašeho čalounění (kůže, látka, mikrovlákno)?

Máme sekci zcela věnovanou našemu čalounění, ve které uvádíme typy, vlastnosti a rady pro údržbu:
Kůže: http://www.caliaitalia.com/en/info-center/calia-italia-leather
Látky a mikrovlákna: http://www.caliaitalia.com/en/info-center/calia-italia-fabrics-and-microfibres

Proč má kůže na mé pohovce na různých místech jiný povrch?

Kůže používané společností Calia Italia jsou výhradně přírodní produkty, které procházejí různými procesy činění. Tyto procesy však nemění původní vlastnosti každé srsti a přítomnost přirozených znaků, jako jsou zahojené jizvy, rozdíly v zrnitosti, vrásky, žilkování a různé barevné tóny, nelze považovat za vadu, ale za záruku její čisté pravosti. .

Proč se mechanismus ručního pohybu neotevře snadno?

Produkty s ručním posuvným mechanismem jsou navrženy tak, aby se sedadla posouvala pouze tehdy, když si to uživatel vyžádal, a nikoli, když uživatel pouze sedí na pohovce. Aby se tak stalo, sedadla vyžadují určitou sílu, aby se otevřela.

Jak se používají dobíjecí baterie?

Nabíjecí baterie potřebují jen několik požadavků, aby správně fungovaly a vydržely dlouhou dobu. Každý produkt dobíjecí baterie obsahuje ilustrovaný leták popisující tyto požadavky- viz níže:

Pohovka/produkt vykazuje záhyby na kůži během prvních několika hodin používání. Je to normální?

Toto je normální chování našich produktů i po krátkém používání. Polyuretan v čalounění si zachovává svou elasticitu a odolnost, což je vlastnost, která mu umožňuje vrátit se do původní polohy. Při používání (i krátkém používání) se na čalounění začne tvořit povrchové zvlnění a vlnění v důsledku pohybu/relaxace potřebného pro čalounění k zajištění (spolu s polyuretanem) pohodlí výrobku. Proto má produkt normální vývoj a nevyžaduje žádný zásah. Pro snížení tohoto povrchového efektu je vhodné po použití manipulovat s čalouněním spočívajícím v hlazení kůže pohyby rukou, které se pohybují od středu k vnější straně sedadla.

Systém touchpadu je zablokován. Co můžu dělat?

Dotykový senzorový systém má řídicí jednotku schopnou detekovat příkaz. Může se stát, že se nedopatřením dotknete obou senzorů do té míry, že řídicí jednotka nedokáže definovat, zda se má mechanismus otevřít nebo zavřít. Aby bylo možné resetovat řídicí jednotku a tím obnovit normální provoz výrobku, je nutné odpojit napájecí kabel alespoň na 10 minut a poté jej znovu připojit. Řídicí jednotka se poté resetuje a obnoví normální provoz.

Proč je střední noha mé pohovky kratší než ostatní a nespočívá na podlaze?

Středová noha je navržena tak, aby bez překážek zaručila správnou oporu pohovky na obvodových nohách. Funkcí centrální (neboli konstrukční) nohy je poskytnout větší oporu pohovce, což jí dává dodatečnou záruku držení, když je pohovka namáhána používáním. Normálně tato noha není přítomna pod křesly a 2místnými pohovkami kvůli jejich zmenšeným rozměrům.

Je možné požadovat úpravu patek na míru nebo prvky na míru?

Ano, je to možné, po kontrole technické proveditelnosti a případném příplatku.

Na sedadle mé látkové pohovky se objevil efekt ‚žmolkování‘. Jak se toho mohu zbavit?

Stejně jako u kašmírových svetrů nebo přírodních vláken obecně může i přírodní čalounění podléhat tvorbě „žmolkování“ (tj. vytváření nevzhledných teček na sedadle) při používání pohovky/křesla. Tento efekt je způsoben třením a lze jej ošetřit běžným odstraňovačem žmolků. Stojí za to připomenout, že o vaši pohovku je třeba pečovat jako o jakýkoli jiný kus nábytku nebo oblečení a vyžaduje neustálé čištění a údržbu. Dobrou zprávou je, že efekt žmolkování je pouze dočasný – ve skutečnosti má tendenci časem po odstranění zmizet.

SIMBLAWebsite Builder