ZNALOSTI, ZKUŠENOSTI A TECHNOLOGIE 
K DOSAŽENÍ NEJLEPŠÍHO 

KOMFORTU.

Muži a stroje. Tradice a inovace.
Každý výrobek Calia Italia je výsledkem kombinace různých vynikajících vlastností, inspirovaných tradicí a inovací. Sedací soupravy Calia Italia se vyznačují pečlivým řemeslným zpracováním. Každý prvek lze považovat za jedinečný kus, protože je vyroben lidskýma rukama, a proto není totožný s žádným jiným.

01

KONCEPCE A 
DESIGN
Každý nový výrobek je koncipován designéry studijního centra Calia Italia po pečlivé analýze nových trendů, přání a potřeb různých trhů.

02

VIRTUÁLNÍ PROTOTYPOVÁNÍ
Díky inovativnímu softwaru pro virtuální prototypování a vývoj výrobků se návrh nového modelu simuluje virtuálně. Zároveň se vyhodnocují všechny možné alternativy návrhu, aby se našel kompromis, který splňuje požadavky na styl, industrializaci a náklady, Teprve poté se přejde k vlastní fázi prototypování.

03

VÝROBA POLOTOVARŮ
Podle technických specifikací poskytnutých studijním střediskem Calia Italia se tvaruje dřevo a polyuretan, aby se vytvořila nosná konstrukce - rám - a polstrování pohovky.

04

SESTAVA PÁSU A 
BÍLÉ PODŠÍVKY
Montáž pásu je fáze, kdy se na sedák a opěradlo rámu připevňují elastické popruhy, které slouží k umístění a podpoře polstrování. Jejich přidání se nazývá "bílé obložení".

05

Řezání
Vysoce výkonné stroje pro automatické stříhání a skenování látek a automatické stříhání kůže zajišťují maximální kvalitu. Zejména u kůže však zůstává nenahraditelné řemeslné know-how. Každá kůže je jedinečná svým tvarem a rozložením kvalitativních zón, což neumožňuje standardizovaný proces, ale vyžaduje specifickou a jedinečnou práci pro každou kůži.

06

ŠITÍ
Jedná se o velmi detailní proces. Stříhání látek je plně automatizované, aby byla zajištěna maximální přesnost a optimalizace výtěžnosti, zatímco stříhání kůže vyžaduje pozornost a péči, kterou mohou poskytnout pouze lidské ruce. Vystřižené a vytvarované díly se pak sestavují podle velmi podrobného technického vzoru.

07

MONTÁŽ
Sestavují se součásti, které uvádějí hotový výrobek do života: rám, polstrování, šitý potah, nohy a všechny mechanické a elektrické součásti.

08

OVĚŘOVÁNÍ A 
KONTROLA KVALITY
Každá fáze výroby prochází přísnými kontrolami, aby se ověřila shoda výrobku, dodržení specifikací návrhu a toho, co je stanoveno v potvrzení objednávky.

09

FOTOGRAFICKÁ MÍSTNOST
Pohovka je připravena k fotografování a je přenesena do montážní místnosti. Jde o prostor o rozloze více než 500 metrů čtverečních, který navrhl architekt Saverio Calia pro fotografování a video produkci pohovek a křesel přímo ve firmě. Modulární prostor, který umožňuje sestavit jakýkoli typ scény, ať už jde o reklamní fotografie, snímky pro katalogy, záběry s modelkami nebo zátiší.

10

BALENÍ
Každá pohovka je zabalena s informační brožurou, která našim zákazníkům pomůže pochopit její používání a údržbu. Každý označený výrobek je zabalen a uložen v automatizovaném skladu a je k němu přiložen dokument, který umožňuje rozpoznat původ jednotlivých dílů pomocí kódů.

11

PŘEPRAVA A DOPRAVA
Všechny naše výrobky jsou přepravovány s maximální péčí po silnici a po moři. Ve speciálních kontejnerech, které jsou navíc "polstrované", aby se pohodlně dostaly k našim zákazníkům po celém světě, v přesném načasování a v perfektním stavu. Ať už jsou naši zákazníci kdekoli.

12

POPRODEJNÍ SERVIS
Péče o zákazníky ve společnosti Calia Italia zajišťuje pomoc zákazníkům před prodejem i po něm. Díky dohledatelnosti materiálů a dodavatelů každého z našich výrobků jsme schopni poskytnout vhodná řešení pro všechny potřeby i několik let po prodeji.

KOLEKCE

SIMBLAWebsite Builder