Detaily


STRUKTURA

Borovicové dřevo, vícevrstvé a EPK sedadlo potažené polyuretanovou pěnou. Opěradlo je vyrobeno z přírodního ferulátu.


VÝPLŇ SEDADEL

Ekologická polyuretanová pěna potažená výplní ze 100% polyesteru.


PRODUKTOVÝ LIST

ferula


VZORNÍKY

Vzorníky veškerých látek a kůží máme k dispozici na showroomu ve Zlíně. Možnost se domluvit i na zapůjčení.


DOBA DODÁNÍ

8-10 týdnů


NAŠE EXTRA SLUŽBY

Donáška do patra, montáž, likvidace obalu, pozáruční servis


KONTAKT PRO INDIVIDUÁLNÍ CENU

V případě zájmu o tento produkt nás kontaktujte zde.

Rádi Vám zašleme individuální nabídku.
Ferula


Židle Ferula, ikonický designový prvek, je výsledkem spolupráce mezi designéry z Lucania a Apulie a studenty z Politecnico di Milano. Ferula silně evokuje Materu, její území a životní styl mužů a žen žijících v jejích starodávných čtvrtích Sassi. Rám sedadla připomíná tvar cívek šicích strojů a přízí používaných k pletení, zatímco zadní část je vyrobena z materiálů pocházejících z oblasti Murgia: Ferula communis - obecně nazývaná „obří fenykl“ - vysoká bylinná trvalka, která se nachází v nevyplněné, skalnaté, sluncem nasáklé oblasti Murgia obklopující Materu. Výsledkem je hra vyšívaných spojených vzorů s vnitřní strukturou omotanou páskami z kůže nebo látky a zády z ferulí umístěných v otvorech vyvrtaných v rámu. Barevná patchworková verze je vyrobena z výrobních odpadů, takže je vytvořen ekologický výrobek s minimální likvidací odpadního materiálu. Šance dát život něčemu původně bezcennému.

Vzorník kůže

Ošetřená kůže 

Přírodní kůže

Calia Italia používá k výrobě svých modelů pouze pravou kůži, která je přirozenou zárukou krásy. Kůže jsou pečlivě vybírány a vyčiněny bez použití škodlivých produktů, což znamená, že jsou zachovány všechny jejich přirozené vlastnosti. Po dokončení výrobního procesu má každý kus kůže jedinečné a výrazné označení – skutečná záruka přirozenosti. Jednou z výhod pravé kůže je snadná údržba. Pomocí několika jednoduchých kroků můžete snadno zachovat její přirozenou krásu v průběhu času. Jedním z důležitých tipů je, že kůže (zejména nepigmentovaná kůže) by měla být udržována mimo stálé zdroje světla a tepla.

Vzorník látky

Přírodní - Přírodní textilie jsou elegantní a rafinované. Pocházejí jak ze světa rostlin (jako v případě bavlny, lnu, konopí, juty, ramie, agáve, kokosu, rafie), tak ze světa zvířat (s širokým výběrem různých druhů vlny a hedvábí). Přírodní látky, které jsou přirozeně jemnější než syntetika, se vyznačují svým osobitým omakem a charakteristickým propletením, což dále zvýrazňuje design produktu, který pokrývají.

Syntetické - Syntetická vlákna jsou známá svou velkou všestranností a praktičností, a to jak z hlediska vzhledu, tak materiálu. Nemačkají se a mají vysokou odolnost proti poškrábání i ultrafialovým a infračerveným paprskům. Také nevyvíjejí peelingový efekt a některé produkty jsou vodoodpudivé, odolné vůči skvrnám a často také zápachu/roztočům. 

Mikrovlákno - Mikrovlákna jsou materiály mimořádné kvality a velké všestrannosti, a to jak z hlediska vzhledu, tak materiálu. Jejich hlavní charakteristikou je typicky hladký a sametový povrch. Mikrovlákna se nemačkají a mají vysokou odolnost proti poškrábání a také ultrafialovým a infračerveným paprskům. Ani u nich nedochází k peelingovému efektu a některé produkty jsou vodoodpudivé, odolné proti skvrnám a často také zápachu/roztočům. 

KOLEKCE

SIMBLAWebsite Builder